14
lutego
2022

Clusters meet Regions | Malaga 16-17 luty 2022

Zapraszamy do udziału wydarzeniu ECCP "Clusters meet regions" (w ramach Foro Transfiere, 16 - 17 lutego 2022 r., Malaga)

*Jest to wydarzenie HYBRYDOWE, REJESTRACJA: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/Clustersmeetregionsregistrationform

Zgodnie z European Industrial Strategy, regiony UE muszą być zdolne do konkurowania w szybko zmieniającym się środowisku gospodarczym i społecznym, w szczególności w okresie ożywienia gospodarczego po Covid-19. Klastry potrafią umiejętnie kształtować zarówno gospodarkę lokalną, jak i regionalną, dzięki sprzyjającemu otoczeniu administracyjnemu i regulacyjnemu. Dlatego też władze regionalne muszą być świadome możliwości, jakie posiadają klastry, aby skutecznie pomagać w projektowaniu i wdrażaniu polityki rozwoju regionalnego. Naprawdę ważne jest zaangażowanie klastrów w regionalne zarządzanie gospodarcze, w opracowywanie i wdrażanie polityki na poziomie regionalnym. Ponadto współpraca z innymi europejskimi klastrami zwiększy regionalne atuty i wzmocni zdolności do przeprowadzenia zielonej transformacji, przyspieszenia transformacji cyfrowej i budowania odporności.

16 lutego 2022 r. (18:20 – 19:00 h), zaplanowana jest sesja "Recovery and innovation: clusters as key actors for a green, digital and resilient Europe", w której weźmie udział Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie i Wiceprezes European Clusters Alliance.

Recovery and innovation: clusters as key actors for a green, digital and resilient Europe

Moderate: Antonio Novo. President of the National Federation of
Innovative Business Groups and Clusters (FENAEIC)
Speakers:
• Nuria Villén. Project manager. Strategy and Programmes Division at Agency for Innovation and Development of Andalusia (Agencia IDEA)
• Krzysztof Krystowski. Vice President of European Cluster Alliance (ECA)
• Roberta Dall'Olio. President at European Association of Development Agencies (EURADA)
• Werner Pamminger. CEO at Business Upper Austri

W tym celu, European Cluster Collaboration Platform, we współpracy z regionem Andaluzji, organizuje "Clusters meet Regions" w Maladze (16 i 17 lutego) jest pierwszym wydarzeniem w ramach serii zaplanowanych 15 warsztatów regionalnych (w ciągu 2 lat, w wybranych regionach UE, które wyrażają zainteresowanie organizacją wydarzeń w latach 2022-23 w ramach cyklu "Clusters meet Regions").

Ta edycja będzie zorganizowana zgodnie z priorytetami ustanowionymi przez Region Andaluzji i European Industrial Strategy zaktualizowaną w maju 2021 r., obejmującą tematy takie jak ścieżki przejścia i zależności strategiczne, wydarzenie będzie również dotyczyło współpracy transgranicznej i międzysektorowej.

Porządek obrad obejmuje takie punkty jak wystąpienia uczestników (5'-10' minut), które będą polegały na przedstawieniu konkretnych propozycji współpracy lub ogólnych profili odpowiednich organizacji.

Jest to okazja do promowania współpracy pomiędzy klastrami i podmiotami regionalnymi oraz do pracy nad wzmocnieniem ekosystemu przemysłowego wybranego regionu goszczącego.

Więcej informacji,  e-mail: contact@clustercollaboration.eu.

Źródło: https://clustercollaboration.eu/content/clusters-meet-regions

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl