30
listopada
2015

Srebrna Odznaka Doskonałości dla Klastra BTM Mazovia

Szanowni Państwo,


Z wielką przyjemnością informujemy, że członek Związku Pracodawców Klastry Polskie, Klaster BioTechMed Mazovia, koordynowany przez BTM Innovations, jako pierwszy Klaster w Polsce, otrzymał międzynarodowy certyfikat „European Cluster Excellence Silver Label Certificate”.

W dniu 3 listopada 2015 r. Klaster BioTechMed Mazovia został poddany audytowi certyfikacyjnemu i jako pierwszy klaster w Polsce z powodzeniem uzyskał międzynarodowy certyfikat o nazwie Cluster Management Excellence Silver Label Certificate”, czyli tzw. Srebrny Certyfikat Jakości Zarządzania Klastrem.

Certyfikat jest przyznawany tylko najlepszym Klastrom przez European Secretariat for Cluster Analysis (ESCA) w Berlinie.

W ramach procesu certyfikacji w zakresie doskonalenia jakości zarządzania badane były m.in. struktura organizacyjna, źródła finansowania, czy rozpoznawalność Klastra. Uzyskanie przez Klaster „Srebrnego Certyfikatu Jakości” potwierdza pozytywną ocenę działalności Klastra na tle najlepszych klastrów europejskich, które działają w podobnym obszarze.
"To odznaczenie jest dla nas ważne, ponieważ nie tylko nas wyróżnia, ale także potwierdza jakość, oddziaływanie i znaczenie Klastra BioTechMed Mazovia zarówno w ujęciu regionalnym, jak i światowym" - podkreślił Paweł Nowicki, Prezes BTM Innovations (Koordynator Klastra BTM Mazovia) i Wiceprezes ZP Klastry Polskie.

Uzyskany certyfikat z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania Klastrem potencjalnych partnerów zagranicznych.
W tej chwili prestiżowym, „Srebrnym Certyfikatem Jakości” może posługiwać się około 30 organizacji w Europie, w tym zaledwie 2 organizacje z Polski. Certyfikat jest przyznawany na okres 2 lat.

 

Więcej na temat certyfikacji: www.cluster-analysis.org

Źródło: http://btm-mazowsze.pl/

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl