27
listopada
2024

VIII Konferencja „Jak skutecznie wdrażać strategie B+R w polskim przemyśle?”

VIII Konferencja „Jak skutecznie wdrażać strategie B+R w polskim przemyśle?”
Czy i jak fundusze europejskie dla przedsiębiorstw mogą zwiększyć wskaźniki innowacyjności Polski?

Data: 12 grudnia 2024 r.
Miejsce: Centrum Konferencyjne WEST GATE przy Alejach Jerozolimskich 92 w Warszawie


Polska zajmuje odległą pozycję w licznych statystykach, przede wszystkim w European Innovation Scoreboard, co wskazuje na umiarkowany poziom innowacyjności w porównaniu do innych krajów europejskich. Wskaźniki innowacyjności, takie jak wydatki na badania i rozwój, liczba patentów oraz współpraca między sektorem akademickim a przemysłem, nadal pozostają na niskim poziomie. Polska boryka się również z problemami w zakresie transferu technologii oraz niskiej liczby start-upów technologicznych, co ogranicza potencjał innowacyjny kraju. Ponadto, niedobory w kształceniu kadry specjalistycznej oraz niewystarczające inwestycje w nowoczesne technologie hamują rozwój innowacyjnych przedsięwzięć. To przekłada się także na słabe wyniki Polski w ubieganiu się o środki z Programów Ramowych takich jak Horyzont Europa. W związku z tym, aby poprawić swoją pozycję w europejskich rankingach innowacyjności, Polska powinna podjąć zdecydowane działania w celu zwiększenia wsparcia dla innowacji oraz poprawy współpracy między różnymi sektorami gospodarki.
Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) to największy w Europie program wspierający innowacyjne przedsiębiorstwa oraz współpracę nauki z gospodarką. Czy uda nam się wykorzystać tę szansę, aby za kilka lat Polska mogła zbliżyć się do elity europejskich innowatorów? Jak zacząć budować innowacyjność dzięki usłudze coachingu innowacji? Na jakie konkretne wsparcie mogą
liczyć polskie firmy oferowane w ramach FENG?
O tym, co zrobić, aby było lepiej, porozmawiamy podczas VIII edycji konferencji „Jak skutecznie wdrażać strategie B+R w polskim przemyśle?” Tym razem myślą przewodnią będzie refleksja i próba znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy i jak fundusze europejskie dla przedsiębiorstw mogą zwiększyć wskaźniki innowacyjności w Polsce. Zaczniemy od diagnozy, aby na koniec poznać szczegółowe
instrumenty, takie jak Innovation Coach, które pozwolą rozpocząć budowę innowacyjnego potencjału i zainicjować współpracę nauki z biznesem. Omówimy także ofertę, jaką dla firm ma Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.
Chcemy również, aby podczas wydarzenia mogli Państwo zainicjować współpracę na rzecz innowacji czy nowych projektów, dlatego zaoferujemy sesję matchmakingową.

Związek Pracodawców Klastry Polskie jest partnerem wydarzenia.

Innovation Coachkonferencja BRzaproszenie.pdf

KonferencjaB+RAgenda.pdf

Zobacz także:

IV KONGRES ESG

10 stycznia 2025
IV KONGRES ESG
Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl