14
września
2022

WPT | Nowe powierzchnie laboratoryjne do innowacyjnych prac badawczo-rozwojowych

We Wrocławskim Parku Technologicznym rozbudowano Laboratorium Chemii i Biotechnologii, w którym wrocławscy przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje innowacyjne produkty i usługi. Do ich dyspozycji oddano właśnie ponad 650 mkw. powierzchni laboratoryjnych, wyposażonych w nowoczesny sprzęt pozwalający na prowadzenie zaawansowanych prac badawczo-rozwojowych.

We Wrocławskim Parku Technologicznym działa 12 laboratoriów i prototypowni, które są dostępne dla wrocławskich innowatorów. Korzystanie z nich pozwoliło wielu przedsiębiorstwom, działającym m.in. w branży chemii i biotechnologii, nie tylko zaistnieć na rynku, ale też odnieść międzynarodowe sukcesy. Zaplecze laboratoryjne WPT powiększyło się właśnie o kolejne 650 mkw. – oficjalne otwarcie nowej powierzchni laboratoryjnej odbyło się 11 stycznia 2022 r.

– Innowacje są wpisane w DNA naszego miasta. Ich dynamiczny rozwój jest możliwy dzięki wiedzy, doświadczeniu i kreatywności działających we Wrocławiu przedsiębiorców i naukowców, ale też działaniom Wrocławskiego Parku Technologicznego, który dba o to, by mieli oni odpowiednie zaplecze do rozwijania swoich pomysłów, przekuwania ich w produkty, usługi czy technologie, mające potencjał do zmieniania świata – komentuje Jakub Mazur, Wiceprezydent Wrocławia.
Rozbudowa Zespołu Pracowni Chemii i Biotechnologii w WPT, który mieści się w budynku DELTA przy ul. Duńskiej 9, zrealizowana została w ramach projektu „Rozwój oferty wsparcia proinnowacyjnego otoczenia biznesu we Wrocławskim Parku Technologicznym – INNOPOLISnext”, dofinansowanego ze środków EFRR UE w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego (RPOWD) 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 „Przedsiębiorstwa i innowacje” Działanie 1.2 „Innowacyjne przedsiębiorstwa”.

– Nowa powierzchnia laboratoryjna dedykowana firmom z branży biotechnologicznej i chemicznej to przykład pokazujący, jak we Wrocławskim Parku Technologicznym wspieramy innowacyjny wrocławski biznes. Stale inwestujemy w rozbudowę nowoczesnego zaplecza badawczo-rozwojowego. W 2019 roku otworzyliśmy Laboratorium Rozwoju Technologii Leków, dziś oddajemy do dyspozycji nową część Laboratorium Chemii i Biotechnologii. Na pewno na tym nie poprzestaniemy – w WPT wrocławski biznes zawsze znajdzie najwyższej klasy zaplecze umożliwiające rozwój innowacji – wyjaśnia Maciej Potocki, Prezes WPT.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu:

Anna Bednarska, Dyrektor Działu ds.Sprzedaży i Projektów Badawczych

Wrocławski Park Technologiczny S.A., koordynator Klastra NUTRIBIOMED
tel.: +48 781 871 611

@: anna.bednarska@technologpark.pl

źródło: https://www.technologpark.pl/2022/01/650-mkw-nowoczesnych-laboratoriow-oddane-do-dyspozycji-wroclawskich-firm/

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl