30
marca
2020

RAPORT podsumowujący V Kongres Klastrów Polskich

W przyjemnością prezentujemy Państwu publikację podsumowującą V Kongres Klastrów Polskich, który odbył się w dniach 9-10 września 2019 r. w Warszawie.

To już piąta edycja Kongresu Klastrów Polskich, tym razem towarzyszącego konferencji Regional Economic and Diplomacy Summit2019, odbywającej się w warszawskim hotelu Hilton w dniach 9 i 10 września
2019 r.

Wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii (obecnie Ministerstwo Rozwoju) Związek Klastrów Polskich miał przyjemność być partnerem i współtworzyć wydarzenie, które przyciągnęło ponad 900 uczestników z Polski i z zagranicy, w tym wiele organizacji klastrowych.

V Kongres Klastrów był nie tylko największym spośród dotąd organizowanych, ale także przyciągnął największą liczbę uczestników, w tym bardzo dużą reprezentację klastrów zagranicznych. To właśnie podczas warszawskiego kongresu podpisano powołanie europejskiej organizacji klastrów European Clusters Alliance. Przy okazji spotkań z przedstawicielami klastrów, administracji publicznej oraz przedstawicieli komisji europejskiej okazało się, że wyzwania z jakimi muszą się mierzyć klastry w całej Unii Europejskiej są podobne i tylko wspólne działanie może przynieść pozytywne efekty dla rozwoju gospodarczego Polski i Unii Europejskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

raport KON1 v3.pdf

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl