08
kwietnia
2021

Europa. Horyzont możliwości – konferencja inaugurująca w Polsce program Horyzont EU

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pełniące funkcję Krajowego Punktu Kontaktowego do programu Horyzont Europa, zaprasza na konferencję otwierającą w Polsce nowy unijny Program Ramowy na rzecz Badań i Innowacji. Wydarzenie pod hasłem „Europa. Horyzont możliwości" odbędzie się 16 kwietnia 2021 r. w formule on-line. Jest adresowane zarówno do beneficjentów programów ramowych UE, ale także do nowych uczestników, których pragniemy zainteresować unijnymi grantami i zachęcić do udziału w programie Horyzont Europa.

Uczestnicy konferencji poznają założenia i priorytety programu Horyzont Europa, a przede wszystkim nowe elementy systemu, takie jak Europejska Rada ds. Innowacji, partnerstwa, misje oraz klastry którym poświęcone będą specjalne sesje tematyczne. Skupimy się także na możliwych synergiach programowych oraz instrumentach ukierunkowanych na wyrównywanie szans w zakresie B+I pomiędzy krajami członkowskimi. Pokażemy polskim jednostkom naukowym i firmom, na co zwrócić uwagę u progu nowego etapu.

W konferencji wezmą udział członkowie rządu RP, przedstawiciele Komisji Europejskiej i wybitni krajowi eksperci. W ramach debaty otwarcia będziemy z nimi rozmawiać o szansach i wyzwaniach, jakie dla polskich beneficjentów niesie ze sobą program Horyzont Europa.

Patronat nad wydarzeniem sprawuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Źródło:  https://www.gov.pl/web/konferencja-horyzont-europa

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl