05
czerwca
2024

Business speed dating z klastrami w Poznaniu

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) na darmowe warsztaty pt. „Business speed dating”: Klastry dla samorządów, samorządy z klastrami.

18 czerwca w Poznaniu


Jeżeli, jako przedstawiciel jednostki samorządu terytorialnego, zastanawiasz się, jak znaleźć rozwiązania w różnych obszarach funkcjonowania JST, te warsztaty będą świetną okazją do zapoznania się z ofertą klastrów. Zapraszamy wszystkich przedstawicieli samorządów, którzy poszukują możliwości efektywnego zaspokajania potrzeb urzędu i mieszkańców oraz są otwarci na podjęcie współpracy z klastrami. Szczególnie zachęcamy te samorządy, które mają małe doświadczenie z klastrami lub nie mają go wcale.

Warsztaty będą podzielone na dwie części:

Część pierwsza: Prezentacja wybranych przykładów współpracy pomiędzy klastrami i JST.
Część druga: „Speed dating” - samorządy i klastry będą miały okazję podyskutować na temat wyzwań JST oraz propozycji rozwiązań ze strony klastrów i możliwości współpracy.

Zakres tematyczny warsztatów

Liczymy, że warsztaty pozwolą JST zapoznać się z działalnością i ofertą klastrów, m.in. w zakresie:

  • Digitalizacji i nowych technologii, np. metod zarządzania danymi i komunikacji w organizacji.
  • Efektywnego mapowania procesów i cyfryzacji urzędu.
  • Podnoszenia kompetencji pracowników.
  • Pozyskiwania finansowania projektów.
  • Ochrony środowiska i transformacji energetycznej.
  • Animowania współpracy i dzielenia się wiedzą.

Wierzymy, że warsztaty będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania innowacyjnych narzędzi wspierających działalność JST, m.in. w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i współpracy międzysektorowej.

Rejestracja
Serdecznie zachęcamy chętnych do rejestracji. Ze względu na warsztatowy charakter spotkania, liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenie uczestnictwa oraz szczegóły dotyczące lokalizacji nastąpi drogą mailową.


Na warsztatach obecny będzie również Związek. Zachęcamy do udziału!

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl