26
maja
2024

Business speed dating: Klastry dla samorządów, samorządy z klastrami

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (JST) na darmowe warsztaty pt. „Business speed dating”: Klastry dla samorządów, samorządy z klastrami - 18 czerwca w Poznaniu.

Jeżeli, jako przedstawiciel jednostki samorządu terytorialnego, zastanawiasz się jak znaleźć rozwiązania w różnych obszarach funkcjonowania JST, to te warsztaty będą świetną okazją do zapoznania się z ofertą klastrów. 

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli samorządów, którzy poszukują możliwości efektywnego zaspokajania potrzeb urzędu i mieszkańców oraz są otwarci na podjęcie współpracy z klastrami. Szczególnie zachęcamy te samorządy, które mają małe doświadczenie z klastrami lub nie mają go wcale. 

Warsztaty będą podzielone na dwie części: pierwsza to część, podczas której zaprezentujemy wybrane przykłady współpracy pomiędzy klastrami i JST, a część druga jest oparta na formacie tzw. „speed dating”, podczas niej samorządy i klastry i będą miały okazję podyskutować na temat wyzwań JST oraz propozycji rozwiązań ze strony klastrów oraz możliwości współpracy.

Liczymy, że warsztaty pozwolą JST na zapoznanie się z działalnością i ofertą klastrów m.in. w zakresie digitalizacji i nowych technologii, np. metodami zarządzania danymi i komunikacją w organizacji. Klastry mogą też zaoferować pomoc samorządom w efektywnym mapowaniu procesów i cyfryzacji urzędu, jak i podnoszeniu kompetencji pracowników. Oferta klastrów obejmuje pomoc w pozyskaniu finansowania projektów oraz zagadnień związanych z ochroną środowiska i transformacją energetyczną. Klastry też są ekspertami w animowaniu współpracy i dzieleniu się wiedzą. 

Wierzymy, że warsztaty będą doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania innowacyjnych narzędzi wspierających działalność JST, m.in. w zakresie rozwoju przedsiębiorczości i współpracy międzysektorowej. 

Serdecznie zachęcamy chętnych do rejestracji. Ze względu na warsztatowy charakter spotkania, liczba miejsc jest ograniczona. Potwierdzenie uczestnictwa oraz szczegóły dotyczące lokalizacji nastąpi drogą mailową.

W razie pytań prosimy o kontakt z Panią Wiktorią Chruścicką (e-mail: wiktoria_chruscicka@parp.gov.pl ). 

Więcej informacji o działalnościach klastrowych: Klastry - PARP - Centrum Rozwoju MŚP

źródło: www.parp.gov.pl/

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl