11
czerwca
2020

Analysis of Disruptions in the Aerospace & Defence Ecosystem | Krzysztof Krystowski | Roland Berger

Podsumowanie European Alliance Against Coronavirus z dnia 5 czerwca 2020 r. (pełne nagranie: A recording of the session)

Na spotkaniu w dniu 5 czerwca European Aerospace Cluster Partnership (EACP) zaprezentowało jakie środki zostały podjęte w celu zwalczania COVID-19, gdzie pandemia spowodowała zagrożenie dla sektora lotniczego wraz z załamaniem się ruchu lotniczego i zniszczeniem zdolności, przepustowości i konkurencyjności przedsiębiorstw. COVID-19 spowodował znaczny spadek popytu na podróże lotnicze i ma znaczący wpływ na sektor lotniczy i kosmiczny. W celu ożywienia globalnego ruchu turystycznego możliwe jest określenie trzech scenariuszy: rebound, delayed cure and recession.

Głównymi prelegenatami tej dyskusji byli Panowie Roland Berger oraz Krzysztof Krystowski.

Aby wesprzeć swoje przedsiębiorstwa, EACP stara się znaleźć rozwiązania w perspektywie krótkoterminowej (w celu zapewnienia przetrwania europejskiego przemysłu lotniczego) i średnioterminowej. Działania w zakresie badań i rozwoju są pierwszymi, które należy ograniczyć, dlatego też ma on opracować programy i wzmocnić inwestycje w ekologiczne lotnictwo. MŚP stanowią dużą część sektora i wymagają większej uwagi, w szczególności te pracujące w sektorze lotnictwa cywilnego. MŚP stanowią dużą część sektora i wymagają większej uwagi, w szczególności te pracujące w sektorze lotnictwa cywilnego.
Potrzebna jest pomoc ze strony UE obejmująca ochronę zdrowia publicznego i osobistego, a także wsparcie w zakresie przepływów pieniężnych i płynności, aby wesprzeć tę branżę.Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl