01
kwietnia
2016

Biała księga innowacji

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, działając w ramach Rady ds. Innowacji rozpoczął prace nad przygotowaniem Białej Księgi Innowacji, która będzie zawierać propozycje rozwiązań systemowych wspierających procesy innowacyjne prowadzone przez przedsiębiorców i naukowców.

Na stronie internetowej Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz innych resortów wchodzących w skład Rady ds. Innowacyjności udostępniony został formularz zgłoszeniowy, za pośrednictwem którego można nadsyłać swoje uwagi, pomysły i komentarze. Konsultacje w tej formie potrwają do 15 kwietnia 2016 r.

Analizą nadsyłanych propozycji zajmie się międzyresortowy zespół Rady ds. Innowacyjności. Nadesłane i opracowane w odpowiedni sposób pomysły posłużą do stworzenia pierwszej wersji Białej Księgi. W tej postaci kolejny raz trafi ona do konsultacji w okolicach II-III kwartału 2016 r. Prezentacja ostatecznego dokumentu odbędzie się jesienią – wtedy też ruszą prace nad nową ustawą.

Ponadto, odbędzie się cykl dyskusji - do udziału w których został zaproszony m. in. Związek Pracodawców Klastry Polskie - na których zostaną przedyskutowane zgłaszane w ramach konsultacji propozycje.Więcej:
www.mr.gov.pl
www.nauka.gov.pl/biala-ksiega-innowacji-zglos-propozycje

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl