Bydgoski Klaster Przemysłowy

Bydgoski Klaster Przemysłowy to jeden z 15 Krajowych Klastrów Kluczowych w Polsce. Zrzesza firmy z branży narzędziowo-przetwórczej oferujące wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmujące się produkcją wyrobów z tworzyw polimerowych dla wielu sektorów gospodarki – m.in. branży samochodowej, medycznej, kosmetycznej, AGD i innych. Do Klastra należą również jednostki naukowe z całej Polski.

Poprzez branżowe grupy międzynarodowe Klaster współpracuje z klastrami i jednostkami B+R z całej Europy realizując projekty badawcze, edukacyjne i związane z internacjonalizacją firm.

Działalność Klastra ma na celu integrację środowiska przetwórców i narzędziowców, ich promocję w kraju i za granicą, a także stworzenie sieci powiązań biznesowych ułatwiających funkcjonowanie firm, dostęp do kadr, rozwój technologiczny i prace badawczo-rozwojowe. Celem działalności Klastra jest również wykreowanie województwa kujawsko-pomorskiego jako polskiej Doliny Narzędziowej – jednego z największy centów branży narzędziowo-przetwórczej w Europie.

BYDGOSKI KLASTER PRZEMYSŁOWY

uL. BYDGOSKICH PRZEMYSŁOWCÓW 6
85-862 BYDGOSZCZ
TEL. + 48 52/515 30 73
e-mail: bkp@klaster.bydgoszcz.pl
www.klaster.bydgoszcz.pl

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl