28
maja
2021

ZPKP objął patronat nad Konkursem "Fabryka Przyszłości"

Konkurs Fabryka Przyszłości
wypromuje najbardziej nowoczesne firmy
z sektora przemysłowego

Radom, 21 kwietnia 2021 r. – wystartował konkurs promujący dobre praktyki w zakresie transformacji cyfrowej.

Fabryka Przyszłości ma inspirować i wspierać przedsiębiorstwa we wprowadzaniu rozwiązań z obszaru przemysłu 4.0.Organizatorem kampanii jest Platforma Przemysłu Przyszłości (PPP).

Miło nam poinformować, że patronat nad konkursem objął Związek Pracodawców Klastry Polskie.

Konkurs to propozycja dla małych, średnich i dużych firm, w których wdrożeniecyfryzacyjneprzeprowadzone w ostatnich dwóch latach przyniosło wymierne korzyści.Zgłoszenia zostaną ocenione przez ekspertów pod kątem postępów we wdrażaniu nowych rozwiązań. W badaniu stopnia dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstw specjaliści wykorzystają metodykęADvanced Manufacturing (ADMA), analizującąsiedem obszarów transformacji. Unowocześnianie przedsiębiorstw, również pod względem organizacyjnym, stwarza szansę uodpornienia polskiej gospodarki na ewentualne sytuacje kryzysowe – przekonuje wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin:

–Staramy się nie tylko wspierać firmy w trudnych warunkach wynikających z pandemii COVID-19, ale także doceniać te, które pomimo przeszkód radzą sobie na rynku bardzo dobrze.Dzięki inicjatywie Platformy Przemysłu Przyszłości wyróżnimy przedsiębiorstwa wprowadzające innowacyjne rozwiązania oraz przechodzące z powodzeniem transformację cyfrową. W ten sposób wypromujemy dobre praktyki z zakresu przemysłu 4.0, co wzmocni konkurencyjność polskiego przemysłu.

Jak dodajeprezes Platformy Przemysłu Przyszłości, Aleksandra Ścibich-Kopiec, inicjatywa pomoże w przełamywaniu barier utrudniających polskim przedsiębiorstwom rozwój w kierunku przemysłu 4.0:

– Liderzy organizacji najczęściej wskazują na braki kompetencyjne, niedostatek wiedzy o dostępnych systemach czy źródłach finansowania zmian. Liczymy, że nasz konkurs przyczyni się do poszerzenia wiedzy na temat transformacji, a przykłady udanych wdrożeń zachęcą kolejne firmydo wprowadzania nowoczesnych rozwiązań.

Zgłoszenia PPP przyjmuje do 21 czerwca za pośrednictwem podstrony https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/fabryka-przyszlosci/, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły przedsięwzięcia.Nagrodą w konkursie jest tytuł lub nominacja do tytułu Fabryka Przyszłości. Przyznane mogą zostać takżenagrodyspecjalnei wyróżnienia, alaureaci będą uprawnieni do oznakowania nagrodzonego zakładu produkcyjnego orazumieszczeniaw materiałach promocyjnych obok nazwy i logaswojej firmy loga konkursu.Dodatkowo zwycięskie firmy mogą liczyć napromocjęw branżowymmagazynie Przemysł Przyszłości orazpodczas debat i konferencji organizowanych przez PPP. Polskie Fabryki Przyszłości poznamy w grudniu.

 

Platforma Przemysłu Przyszłości to organizacja, której celem jest budowa przemysłu 4.0 w Polsce. Inicjatywa udziela wsparcia eksperckiego w zakresie transformacji cyfrowej oraz rozwija kadry przedsiębiorstw. Organizuje szkolenia i promuje nowatorskie rozwiązania z obszarów: inteligentnej analizy danych, automatyzacji, komunikacji ludzi z maszynami, wirtualizacji procesów oraz cyberbezpieczeństwa. Platforma Przemysłu Przyszłości pomaga w procesie modernizacji i transformacji biznesu, tak aby krajowe firmy stawały się jak najbardziej konkurencyjne na rynku globalnym. PPP jest fundacją skarbu państwa nadzorowaną przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy iTechnologii.

Portal Platformy Przemysłu Przyszłości: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/ 

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl