15
kwietnia
2020

EUvsVirus – paneuropejski hackaton na problemy związane z koronawirusem

Komisja Europejska zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim hackathonie, którego celem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań przezwyciężenia społecznych problemów spowodowanych epidemią COVID-19. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24, 25 i 26 kwietnia 2020 r. Rejestracja do 19 kwietnia.
Hackathon EUvsVirus ma połączyć innowatorów, partnerów i nabywców w całej Europie. Jego uczestnicy skupią się na kategoriach problemów wymagających krótkoterminowych rozwiązań, m.in. w zakresie zdrowia i życia w warunkach pandemii koronawirusa, ciągłości działania, pracy na odległość i edukacji, spójności społecznej i politycznej, a także finansów cyfrowych.

– Ten ogólnoeuropejski hackaton jest przykładem tego, jak Europa może się zbliżyć w czasach kryzysu. Taki pokaz solidarności przez naszą społeczność innowatorów jest inspirujący. Najbardziej utalentowane umysły Europy dołożą wszelkich starań, aby znaleźć rozwiązania dla koronawirusa i wspierać naszych obywateli. To europejska innowacja w działaniu – powiedziała unijna komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży Mariya Gabriel, która objęła to wydarzenie patronatem.

W hackathonie EUvsVirus mogą uczestniczyć wszystkie 27 państw członkowskich UE oraz Norwegia, Izrael, Szwajcaria, Ukraina i kraje stowarzyszone z programem Horyzont 2020. Zwycięskie rozwiązania zostaną zaproszone do wejścia na platformę Europejskiej Rady ds. Innowacji, która łączy z użytkownikami końcowymi (np. szpitalami) i ułatwi dostęp do inwestorów, fundacji i innych możliwości finansowania z Komisji Europejskiej.

Źródło/Rejestracja: https://euvsvirus.org/

https://www.kpk.gov.pl/?p=52559&znewsletter=15kwietnia2020

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl