18
września
2019

European Clusters Alliance | 9 września 2019 r. Warszawa

9 września br., podczas Regional and Economic Diplomacy Summit 2019 w Warszawie w obecności Pani Jadwigi Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii oraz Pana Marcina Ociepy, Wiceministra Przedsiębiorczości i Technologii, odbyło się specjalne wydarzenie z udziałem przedstawicieli krajowych organizacji klastrów z ośmiu krajów - uroczyste podpisanie deklaracji o współpracy w ramach European Clusters Alliance.

W Szczycie Dyplomacji Gospodarczej i Regionalnej 2019 roku wzięło udział ponad 1000 osób. Na zaproszenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii do Warszawy przyjechali przedstawiciele rządów, samorządów, biznesu i nauki z całego świata. Opowiedzieli o nowej jakości dyplomacji gospodarczej.


Podczas Regional and Economic Diplomacy Summit 2019 w Warszawie odbyło się specjalne wydarzenie z udziałem przedstawicieli krajowych organizacji klastrów z ośmiu krajów: Bułgaria, Francja, Hiszpania, Litwa, Łotwa, Węgry, Rumunia i Polska - uroczyste podpisanie deklaracji o współpracy w ramach European Clusters Alliance.


Jest to inicjatywa europejskich krajowych organizacji klastrów, które zgodziły się połączyć siły na rzecz wspólnych działań mających na celu wzmocnienie europejskiego ruchu klastrów. Wśród sygnatariuszy porozumienia, podpisanego 9 września br. w Warszawie, znaleźli się przedstawiciele organizacji klastrowych, którzy w swoich krajach reprezentują interesy środowiska klastrów i promują współpracę pomiędzy sferą nauki i gospodarki, będąc jednocześnie partnerem dla władz różnych szczebli.


Przedstawiciele organizacji klastrów są świadomi roli klastrów w realizacji zaproponowanej przez Unię Europejską strategii rozwoju, stąd celem powołania European Clusters Alliance jest wypracowanie wspólnych propozycji internacjonalizacji klastrów oraz poszukiwanie skutecznych polityk wspierających rozwój regionalny poprzez wykorzystanie klastrów.

Akt powołujący European Clusters Association został podpisany przez:

  1. Association of Business Clusters, Bulgary, represented by: Genoveva Christova,
  2. Association Française des Pôles de Compétitivité, France,represented by: Hervé Floch,
  3. France Clusters, France, represented by: Jean-Luc Ansel,
  4. Hungarian National Alliance of Innovative Clusters, Hungary, represented by: Gál Körmendy,
  5. Latvian Clusters Network, Latvia, represented by: Armands Lejas-Krumins,
  6. KlasterLT, Lithuania, represented by: Giedrius Bagusinskas,
  7. Polish Clusters Association, Poland, represented by: Krzysztof Krystowski,
  8. Clustero, Romania, represented by: Daniel Cosnita,
  9. Spanish Federation of AEIs and Clusters, Spain, represented by: Antonio Novo Guerrero.

Więcej: Polska The Times - wywiad z Krzysztofem Krystowskim

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl