01
listopada
2022

Clusters Meet Regions | wydarzenie towarzące 8 KKP

Tegoroczny Kongres Klastrów Polskich odbędzie się w dniach 7-8 listopada w MCK SPODEK, w Katowicach.

Tematem przewodnim wydarzenia będą zagadnienia związane z Europejskim Zielonym Ładem i roli, jaką pełnią klastry we wspieraniWydarzeniem równoległym towarzyszącym kongresowi, będzie spotkanie w ramach cyklu „Clusters meet Regions” European Cluster Collaboration Platform. To dwudniowy warsztat dający możliwość dyskusji na temat krajowego i regionalnego rozwoju gospodarczego oraz nawiązania kontaktów z innymi regionami UE stojącymi w obliczu wyzwań związanych z zieloną transformacją.u zielonej transformacji. Kongres od ponad 8 lat odbywa się w różnych miastach Polski, tak aby przybliżyć tematykę rozwoju regionalnego wspieranego przez klastry jak najszerszemu gronu odbiorców. W tym roku gospodarzem kongresu będą Katowice. 

Wydarzeniem równoległym towarzyszącym kongresowi, będzie spotkanie w ramach cyklu „Clusters meet Regions” European Cluster Collaboration Platform. To dwudniowy warsztat dający możliwość dyskusji na temat krajowego i regionalnego rozwoju gospodarczego oraz nawiązania kontaktów z innymi regionami UE stojącymi w obliczu wyzwań związanych z zieloną transformacją.

Wydarzenie skupi się na priorytetach ustanowionych przez region Górnego Śląska. W latach 2021-2030 zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające zwiększenie efektywności energetycznej i materiałowej w przemyśle, budownictwie, wytwarzaniu energii odnawialnej oraz integracji infrastruktury elektromobilności z infrastrukturą budowlaną będzie utrzymywać się na wysokim poziomie. Ze względu na wysoki stopień urbanizacji i uprzemysłowienia, a także dużą gęstość zaludnienia - Górny Śląsk jest jednym z regionów o największej antropopresji - intensywny rozwój przemysłu przyczynił się do znacznej, często nieodwracalnej, degradacji środowiska.
Więcej szczegółów na temat wydarzenia towarzyszącego, w tym informacje o rejestracji można znaleźć TUTAJ.

https://clustercollaboration.eu/sites/default/files/event_calendar/CmR_Katowice_Programme_Agenda_V4.pdf

Zobacz także:

Tagi:

Wykonanie: Strony internetowe TupTupTup.pl